Tag: gjysmëfinale

Shorti i Kupës/ Gjysmëfinale të zjarrta, Partizani e Teuta e nisin në shtëpi

Është hedhur sot shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, raund ku janë kualifikuar Vllaznia, Partizani, Laçi dhe Teuta.Partizani do të sfidojë Vllazninë, me...

VIDEO/ Mjafton “magjia” e Skukës në derbi, Partizani kualifikohet në gjysmëfinale

Partizani është skuadra e katërt gjysmëfinaliste e Kupës së Shqipërisë. “Demat” mposhtën 1-0 Dinamos (1-1 takimi i parë) falë eurogolit të Xhuliano Skukës, që...

VIDEO/ Vllaznia pret biletën për në gjysmëfinale, shkodranët i kualifikon “njeriu” i Kupës

Vllaznia ka siguruar një biletë për në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë teksa shkodranët mposhtën në stadiumin Loro Boriçi Flamurtarin me rezultatin 1-0 (ndeshja...

Botërori i Klubeve/ Al Hilal luan tenis përballë Al Jazira, sfidon Chelsea në gjysmëfinale

Al Hilal ishte shumë i fortë për Al Jazira. Skuadra nga Arabia Saudite mposhti 6-1 rivalët nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe siguroi kualifikimin...

Senegali nuk zhgënjen, në gjysmëfinale përballë Burkina Fasos

Do të jetë Senegali kundërshtari i Burkina Fasos në fazën gjysmëfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës. Përfaqësuesja e drejtuar nga 45-vjeçari Aliou Cisse...

Gol dhe asist, Salah çon Egjiptin në gjysmëfinale, e pret Kameruni

“Faraonët” në gjysmëfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës. Mohamed Salah me shokë vuajtën jo pak përballë Marokut, të cilin e mposhtën pas 120...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

FOTO/ Dinastia Nuriu vazhdon, një dashuri pa kushte për Tiranën

Futbolli është lojë pasioni, dashuri që rritet vetvetiu duke...

Ramadani bën hapin e madh në karrierë, firmos me ish-klubin e Alex Fergusson

Ylber Ramadani transferohet në kampionatin skocez. Mesfushori 26-vjeçar i...

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.