Tag: historike

UEFA Conference League 2022/ 400 të rinj vullnetarë, pjesë e finales historike në Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit nisi pak muaj më parë një fushatë për rekrutimin e vullnetarëve që do të jenë pjesë e organizimit të finales...

Fitorja ndaj Armenisë në transfertë, protagonistet: 10 pikët në grup, historike për Shqipërinë!

Shqipëria e femrave arriti një fitore të thellë me rezultatin 4-0 ndaj Armenisë në transfertë, një ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror...

Disfatë historike! Ajax thyhet pas 17 ndeshjesh, rihapet Eredivisie

Ajax i dha fund ecurisë prej 17 ndeshjeve pozitive radhazi në të gjithë kompeticionet. “Harkëtarët” u mposhtën 2-1 në transfertë kundër Go Ahead Eagles,...

E KRYER | Sauditët e Newcastle bëjnë goditjen e parë historike: 15 mln euro dhe bonuse

Sipas asaj që raporton Sky Sports praktikisht është bërë për kalimin e Kieran Trippier te Newcastle.Atlético Madrid është gati të pranojë rreth 15 milionë...

Super Dzeko mposht Shakhtar, Inter pret një dhuratë nga Real. Ajax përmbys Besiktas me dy gola historikë (Video)

Inter ka mposhtur 2-0 Shakhtar në javën e pestë të Grupit D dhe ka shkuar vetëm një hap larg 1/8-ave të Champions League.Një kualifikim...

Juventusi, numrat e një humbjeje historike. Lamtumirë magjisë evropiane dhe Allegri…

I rikthyer në pankinën bardhezi pas dy vitesh larg, Allegri nuk po i ftillon dot gjërat te Juventusi. Nëse skuadra e tij shkon të...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.