Tag: kampionë

Kampionati i femrave/ Vllaznia shpallet kampione e Shqipërisë për herë të nëntë

Vllaznia për femra është zyrtarisht kampione e Shqipërisë në futbollin e femrave edhe për edicionin futbollistik 2021-2022. Vajzat kuqeblu e mbyllën kampionatin në kuotën...

Çela: Lufta e mbijetesës është shumë stresuese, ndihemi sikur u shpallëm kampionë

Pas humbjes ndaj Teutës, trajneri i Kastriotit, Emiliano Çela foli në emisionin Gol Pas Goli në Supersport ku theksoi se pavarësisht disfatës me durrsakët,...

Trajnerët kampionë në Shqipëri/ Rekordin e mban një dinamovit, e ndjekin Myslym Alla dhe Mirel Josa

Orges Shehi është trajneri i fundit që fitoi titull kampion në elitën e futbollit shqiptar. 44-vjeçari durrsak menaxhoi në perfeksion Tiranën këtë sezon, duke...

26 herë kampione e Shqipërisë, Tirana si askush tjetër

26 herë Tirana, si askush tjetër. Bardheblutë ja dolën 3 javë përpara fundit të shpallen kampionë të Shqipërisë, në një sezon ku ashtu si...

“Tirana më e dobët që ka dalë kampione, Europa do e tregojë”

Ish-futbollisti i njohur, Redi Jupi nuk i kurseu thumbimet për Tiranën në “Zona Gol” në Supersport. Pasi uroi dhe vlerësoi bardheblutë për titullin e...

Kampionë nga divani, Ballkani hap shampanjën e titullit të parë në histori

Ballkani fiton titullin kampion në Kosovë. Skuadra nga Suhareka hap shampanjën e festës katër javë para fundit të sezonit dhe e bën këtë nga...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.