Tag: klubin

Jorge Jesus rikthehet në pankinë, firmos me klubin e njohur turk

Përcaktohet e ardhmja e trajnerit të famshëm portugez, Jorge Jesus. 67-vjeçari, i cili kishte mbetur pa punë pas largimit nga Benfica dhjetorin e kaluar,...

Strakosha pranë firmës me klubin anglez, një detaj pengon zyrtarizimin

Thomas Strakosha do të largohet nga Lazio me parametra zero në fund të këtij sezoni. Mediet italiane raportojnë se portieri i kombëtares shqiptare është...

Mënyra unike e Vidal, fton tifozët të votojnë për klubin e radhës

Ndeshja kundër Sampdorias duket se do të jetë e fundit për Arturo Vidal me fanellën e Inter. Mesfushori do të largohet për t’i mbyllur...

Talent si babai, djali i Van Persie firmos kontratën e parë me klubin e zemrës

Shaqueel van Persie është 15 vjeç, luan si sulmues i majtë dhe është në rrugën e duhur për t’u bërë si babai i tij:...

Lojtari më i vjetër aktiv në kontinent, 46-vjeçari rinovon me klubin kryeqytetas

Georgi Petkov është futbollisti më i vjetër aktiv në Europë. Portieri bullgar është pjesë e Slavia Sofia prej vitit 2012, teksa ka luajtur me...

Paredes “trondit” PSG-në, zbulon klubin e preferuar

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Leandro Paredes ka zbuluar se ëndërron të luajë për Real Madrid. Argjentinasi iu bashkua PSG-së nga Zenit në vitin 2019,...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.