Tag: lajme sport emathja

Finalja e Kupës, përcaktohet ku dhe kur do luhet Laçi-Vllaznia

Laçi-Vllaznia është përballja e fundit që mbyll sezonin futbollistik në Shqipëri. Dy skuadrat veriore do të përballen mes tyre në finalen e Kupës së...

Anulohet miqësorja e luksit, Brazili kërkon dëmshpërblim nga kompania britanike

Më datë 11 qershor në Australi ishte parashikuar të luhej një miqësore luksi mes Brazilit dhe Argjentinës. Gjithçka ishte gati për ndeshjen mes dy...

“Ndihem shqiptar”, Reja: Koha të dominojmë e fitojmë, ju bëj “presion” prindërve

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në muajin qershor, ato ndaj Islandës në transfertë më 6...

Fitoi gjithçka në Durrës, anësori ndahet me Teutën: Tre vite të mrekullueshme

Blagoja Todorovski ka mbyllur aventurën në Durrës. Anësori i djathtë nga Maqedonia e Veriut ishte pjesë e Teutës në tre sezonet e fundit, ekip...

Budisti japonez i çmendur pas Hajdukut të Splitit, udhëtoi 9500 km për të shijuar trofeun e Kupës

Hajduku i Splitit triumfoi 3-1 përballë Rijekës në finalen e Kupës së Kroacisë, duke fituar këtë kompeticion për herë të shtatë në histori. Një...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.