Tag: larg

I premtoi se do të provohej te skuadra e elitës, menaxheri braktis 14-vjeçarin 700 km larg shtëpisë

Një menaxher futbollistësh lë në mes të katër rrugëve një adoleshent me ëndrra të mëdha për futbollin. Ka ndodhur në Argjentinë dhe lajmi shumë...

Hamilton kthehet 13-vite pas në kohë: Mercedesi jo larg McLarenit më të dobët

Lewis Hamilton po vuan me njëvendëshen e tij në këtë sezon, teksa Mercedesi është shumë prapa Ferrarit dhe Red Bull kur vjen puna te...

90 minuta larg “Air Albania”/ “Juventus? Jo, faleminderit”, ylli i Leicester zgjedh klubin spanjoll

Real Madrid dhe Juventus kanë të njëjtin objektiv në merkato. Dy klubet e njohura kanë shprehur interesim konkret për Youri Tielemans. 24-vjeçari është pjesë...

Ballkani reziston me 10 lojtarë në Podujevë, titulli kampion një pikë larg

Buzëqeshin skuadrat udhëtuese në tre ndeshjet e ditës së diel në BKT Superligën e Kosovës. Ballkani mori një pikë në Podujevë përballë Llapit, sfidë...

Java e 31 në dy ditë/ Tirana një pikë larg titullit, treni i fundit për Dinamon e Skënderbeun

Në Abissnet Superiore nuk ka kohë për pushim. Java e 31-të do të ndahet në dy ditë: tre ndeshje të premten dhe dy të...

Shakhtar Donetsk nis grumbullimin larg Ukrainës, përgatitet për “Turin e paqes”

Kur kanë kaluar 44 ditë nga nisja e luftës në Ukrainë dhe ndërprerja e aktiviteteve sportive, klubi i njohur Shakhtar Donetsk është rikthyer në...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.