Tag: Lukaku

Lukaku me valixhet gati, largimin e konfirmon edhe trajneri i Belgjikës

Romelu Lukaku u rikthye me bujë te Chelsea verën e kaluar, me londinezë që paguan rreth 115 milionë euro në arkat e Interit, megjithatë...

Më i shtrenjtë se Lukaku, Chelsea: Armando Broja kushton 70 milionë €

Armando Broja vazhdon të dhurojë paraqitje spektakolare në fushë. Sulmuesi shqiptar, i cili ndodhet në pronësi të Chelsea deri në 2026, është huazuar te...

Shënon Lukaku, por Chelsea-n e çon në finale Kepa Arrizabalaga

Romelu Lukaku dhe dhe portieri Kepa u dhurojnë Chelsea-t finalen e Botërorit të Klubeve përballë skuadrës braziliane Palmeiras. Në sfidën gjysmëfinale ndaj Al Hilal,...

Dzeko: Qëndrojmë deri në fund të parët. Lukaku? Nuk mendoj fare për të

Qendërsulmuesi i Interit, Edin Dzeko ka dhënë një intervistë për “Corriere della Sera”: “Ne jemi të parët dhe duam të qëndrojmë aty deri në...

BROJA MAHNIT PREMIER LEAGUE | Shqiptari nuk ka të ndalur, realizon edhe sonte. Më shumë gola se Lukaku (VIDEO)

Armando Broja vazhdon të mrekullojë dhe të shënojë. Sonte ka ardhur goli i pestë në Premier League, më mirë se sa Romelu Lukaku që...

VIDEO | Chelsea po fiton ndaj Tottenham, por Lukaku dhuron show qesharak! Fillimisht i merren këmbët, pastaj hesht publikun

Chelsea është duke fituar me rezultatin 2-0 në pjesën e parë ndaj Tottenham. Goli i shpejtë i Havertz dhe më pas autogoli i Ben...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.