Tag: MADHE

“I pakënaquri” i Liverpoolit, Lazio tenton goditjen e madhe në sulm

Lazio po tenton të përforcojë repartin ofensiv me një lojtar të Liverpoolit. Maurizio Sarri kërkon një sulmues të majtë dhe i përzgjedhuri është Takumi...

Titull, rikthim në Superiore dhe përvjetori i klubit/ Bylisi fton tifozët për festën e madhe

Bylisi është një nga dy skuadrat që siguroi ngjitjen në elitën e futbollit shqiptar. Skuadra ballshiote rikthehet në Abissnet Superiore, dhe nesër është momenti...

FSHF Sunday League Albania/ Roamel – FC Dajti, finalja e madhe e edicionit të tretë

FSHF Sunday League Albania, kampionati i futbollit amator për futbollin 9×9, pjesë e Federatës Shqiptare të Futbollit, ka luajtur së fundmi dy ndeshjet gjysmëfinale,...

Dy talentet kuqezi të Barcelonës dhe Tottenhamit në kor: Ëndërrojmë kombëtaren e madhe

Kombëtaren shqiptare e pret një e ardhme mjaft e ndritur me talentet e vegjël që janë pjesë e akademive të klubeve të mëdha europiane....

VIDEO/ Festë e madhe në Çair, Shkupi feston titullin pas dy dekadash

Falë fitores me rezultatin 2-0 ndaj Renovës, Shkupi shpallet matematikisht kampione e Maqedonisë së Veriut teksa dy gola në dhjetë minutat e fundit të...

Pejic: Kroacia s’ka ndërtuar asnjë stadium për 20 vjet, këtu është bërë diçka e madhe për futbollin

Në konferencën për shtyp  para ndeshjes me Laçin, sfidë që do të përurojë “Kukës Arenën”, foli edhe Pero Pejiç, drejtori sportiv i verilindorëve, i...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

FOTO/ Dinastia Nuriu vazhdon, një dashuri pa kushte për Tiranën

Futbolli është lojë pasioni, dashuri që rritet vetvetiu duke...

Ramadani bën hapin e madh në karrierë, firmos me ish-klubin e Alex Fergusson

Ylber Ramadani transferohet në kampionatin skocez. Mesfushori 26-vjeçar i...

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.