Tag:

Infantino: Tirana është kryeqyteti i Botës, më ndaluan në aeroport prej dhuratës së shqiptarëve!

Është zhvilluar ceremonia e inaugurimit të kompleksit sportiv “Shtëpia e Futbollit”, ku i pranishëm ishte edhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, presidenti i FSHF,...

Autor i dy golave, Muriqi: Jap maksimumin për Kombëtaren time, Kosova më e bukur se Mallorca

Vedat Muriqi ishte autor i dy golave në fitoren 5-1 të Kosovës ndaj Qipros në “Fadil Vokrri”. Duke folur pas këtij suksesi sulmuesi dardan...

Premio më e lartë se në Rusi/ DFB “hap thesin”, karikon Gjermaninë para Botërorit

Gjermania është një nga Kombëtaret që synojnë gjithmonë maksimumin dhe fitimin e çdo trofeu të mundshëm. “Pancerat” e Hansi Flick kanë si objektiv triumfin...

Moment magjik për 38-vjeçarin, nga portieri i tretë i Ajaksit te debutuesi më i vjetër në Kombëtare

Remko Pasveer po shijon periudhën më të bukur në karrierë. Portieri holandez feston 39-vjetorin e lindjes në muajin nëntor, teksa këto ditë ka debutuar...

Mayweather heq hamendësimet: Boksi profesionist është për më të rinjtë

Floyd Mayweather Jr e bëri të qartë pas duelit me luftëtarit e MMA-së, Mikuru Asakuras (ndeshje ekzibicioni e fituar nga amerikani), se mund ta...

Uzuni: Një nga golat më të bukur në karrierë, humbëm nga gabime foshnjarake

Myrto Uzuni sakrifikoi duke luajtur me injeksion dhe realizoi një eurogol në Tel Aviv, por që nuk i mjaftoi kombëtares shqiptare. Kuqezinjtë humbën 2-1...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.