Tag: mposht

Llapi mposht Dritën në “Fadil Vokrri”, Kupa shkon për herë të parë në Podujevë

Llapi fiton Kupën e Kosovës për herë të parë në histori. Skuadra nga Podujeva mposhti 2-1 Dritën në finalen e luajtur në stadiumin “Fadil...

Djokovic konfirmohet numri një, mposht Tsitsipas në Romë dhe fiton titullin e parë në 2022

Novak Djokovic mposhti në finalen e Romës tenistin grek Stefanos Tsitsipas, duke koleksionuar titullin e parë përsa i përket vitit 2022. Një titull që...

Magjiku Alcaraz mposht në finale Zverer, thyen edhe rekordin e Rafas

Carlos Alcaraz mposhti me prepotencë Alexander Zverevin në finalen e “Mutua Madrid Open”, Mastersin 1000 të katërt të sezonit, duke siguruar trofenë e katërt...

Fenomemi spanjoll mposht idhullin e tij, në finale përballë Djokovicit

Carlos Alcaraz vazhdon të magjepsë botën e tenisit. Spanjolli 19-vjeçar, tashmë numri 9 në renditjen e ATP-së, mposhti 2-1 me sete idhullin e tij,...

Bayerni mposht konkurrencën e Barçës dhe Tottenhamit, firmos me marokenin e Ajaxit

Noussair Mazraoui është në muajt e fundit të kontratës me Ajaxin dhe klube të shumta europiane janë vënë në garë për shërbimet e tij,...

Superliga e Kosovës/ Ballkani mposht Prishtinën dhe “arratiset” në krye, Llapi “fik” Dritën

Ballkani hedh një tjetër hap drejt titullit kampion, teksa skuadra e Ilir Dajës ka kaluar pa problem me rezultatin 2-0 Prishtinën. Vendasit realizuan dy...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.