Tag: sallatra

Sallate me Rrenje Perimesh

Përbërësit:1 rrënjë selinoje,1-2 rrepa të kuqe,2-3 karrota,qepë të reja,disa thelpinjë hudhër,majdanoz,kripë,vaj ulliri lëng limoni...

Sallate e Gjelber

Perberesit per 500g sallate:3-4 lugë gjelle vaj,uthull 2 lugë gjelle,kopër 4-5 fije,qepë 2-3 copëkripë Pergatitja:Sallata...

Tarator (Video)

Përbërësit:500ml kos i trashë,400gr tranguj/kastraveca,1 hudhër,pak vaj,pak kripë,pak uthull. Përgatitja:Për tarator preferohet kos i trashë....

Sallatë me Fruta Deti

Përbërësit:5-6 karkaleca të mëdhenj1 kallamar1 sepjeuthullvaj ullirilimonmajdanoz, kripë Përgatitja:Lahen frutat e detit dhe i lëmë...

Sallatë me Avokado, Rrepka dhe Spinaç

Përbërësit për 4 persona:1 avokado e madhe225 gr. gjethe spinaqi të freskët115 gr. domate...

Sallata Cezar

Përbërësit për sallatë:1 sallate jeshile160 gr filete pulepak kruton (buk e piekur ne kubik)2...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.