Tag: si te gatuajme

Role me Kikirike

Përbërësit:  250 gr arra të grira 250 gr sheqer 200 gr çokollatë për gatim 250 gr biskota 200 ml ujë 250 gr kikirikë të pjekur të grirë 250 gr gjalpë 250 gr...

Muffins Me Copa Qokollade

Perberesit:  2 veze, 1 filxhan sheqer, 1 filxhan vaj, 3 filxhana qumesht, 6 filxhana miell 1 pecive (pluhur per pjekje). Përgatitja:  I tundim vezet me sheqer...

Torte me te Bardha te Vese

Përbërësit: 6 të bardha të vezëve 1 gotë sheqer(gotë me masën 2dcl) 1/2 e asaj gote me vaj 1 gotë miell 1 vanill sheqer 100 gr pemë të thata të...

Ravani me Ngjyra

Përbërësit: 4 të kuq të vezëve 4 ve të plota 8 lugë sheqer 12 lugë miell 1/2 pluhur për pjekurina Pjesa e bardhë: 4 të bardha të vezëve 4 lugë sheqer 4 lugë...

Akullore nga Bananet

Nevojiten:2 bananelëng nga dy limona dhe nga një portokall350 gramë sheqernjë gotë ajkë të...

Manchmelow

Nevoiten: 4 të kuqtë e vezëve 100 gr sheqer 1 dl vaj 1dl qumësht 1 lugë kakao 1 pluhur për pjekurina 200 gr miell Filli:4 të bardhat e vezëve 10 lugë sheqer Glazura:100 gr...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

Zyrtare/ Nga Egnatia në Kazakistan, aventurë e re për Demir Imerin

Demir Imeri është transferuar në Kazakistan. 26-vjeçari nga Kërçova...

Një bomber për të zëvendësuar Guindo, Laçi firmos me ish-in e Kukësit

Laçi zëvendëson Guindon me një tjetër golashënues të njohur...

Laçi godet në merkato, zëvendëson Guindon me bomberin e njohur të Superiores

Laçi zëvendëson Guindon me një tjetër golashënues të njohur...

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.