Tag: spanjoll

Fenomemi spanjoll mposht idhullin e tij, në finale përballë Djokovicit

Carlos Alcaraz vazhdon të magjepsë botën e tenisit. Spanjolli 19-vjeçar, tashmë numri 9 në renditjen e ATP-së, mposhti 2-1 me sete idhullin e tij,...

90 minuta larg “Air Albania”/ “Juventus? Jo, faleminderit”, ylli i Leicester zgjedh klubin spanjoll

Real Madrid dhe Juventus kanë të njëjtin objektiv në merkato. Dy klubet e njohura kanë shprehur interesim konkret për Youri Tielemans. 24-vjeçari është pjesë...

“Nuk ka makinë më të mirë për të garuar”, Ferrari rinovon me pilotin spanjoll

Rinovim te Ferrari. Skuderia e famshme italiane e Formula 1 ka zgjatur bashkëpunimin me dy vite të tjera me Carlos Sainz. 27-vjeçari spanjoll ka...

“Kokëkuqja” rinovon për dy vite me pilotin spanjoll: Krenari që përfaqësoj Ferrarin

Carlos Sainz ka rinovuar kontratën me Ferrarin në Formula 1 deri në vitin 2024. Njoftimi është dhënë edhe në llogaritë e pilotit spanjoll dhe...

VIDEO/ Goditje spektakolare nga distanca, shtylla i mohon golin e parë “spanjoll” Uzunit

Myrto Uzuni ishte sërish titullar për Granadën dhe qëndroi në fushë për 90 minuta në transfertën ndaj Sevillas, megjithatë klubi i tij u mposht...

Barcelona zyrtarizon blerjen e talentit spanjoll nga Racing Santander

Racing Santander dhe Barcelona kanë arritur marrëveshjen për transferimin e futbollistit Pablo Torre në Katalunjë, me futbollistin që do ta mbyllë sezonin 2021/22 me...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

Tre sfidat e qershorit, njihuni me programin e kuqezinjve të Rejës

Kombëtarja shqiptare ka nisur prej ditës së premte grumbullimin...

Mane te Bayern Munchen? Reagon sulmuesi i Liverpoolit

Sadio Mane është një nga objektivat e Bayern Munchen....

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.