Tag: trajneri

Laçi me plan të qartë, pas dy lojtarëve “blindohet” edhe trajneri Duro

Laçi u shpall nënkampion për herë të parë në histori, teksa më 31 maj do të sfidojë Vllazninë në finalen e Kupës së Shqipërisë,...

Ishte dënuar me burg për zhvatje me metoda mafioze, ish-zv. trajneri i Dinamos lë qelinë

Ish-kapiteni historik i Palermos, Fabrizio Miccoli, rikthehet në liri. Gjykata pranoi kërkesën e tij, duke i dhënë masën alternative të paraburgimit me kusht. Lojtari...

Të dielën, ndeshja e lamtumirës/ Drejtuesit e Ajax-it: Ten Hag, trajneri më i mirë i shekullit të 21-të

Të dielën, në Arnhem përballë Vitesse-s, Erik Ten Hag do të mbyllë aventurën e tij në krye Ajax. Tekniku 52-vjeçar ka shkruar historinë me...

Trajneri skocez “i fiksuar” pas Brojës, përgatit ofertën për ta marrë nga Chelsea

Talenti i kombëtares shqiptare, Armando Broja ka “rënë” në radarët e West Ham dhe kryeson listën e afrimeve që “Hammers” duan të bëjnë, pas...

“Asllani madhështor, talenti më i mirë në Itali! Trajneri më tha vetëm një fjalë për të”

Kristian Asllani gjeti golin e parë në Serie A përballë Interit. Mesfushori i talentuar shqiptar shfaqi gjithë kualitetin e tij në rrjetën kundër zikaltërve...

“Super Asllani, talenti më i mirë në Itali! Trajneri i Empolit më tha vetëm një fjalë për të”

Kristian Asllani gjeti golin e parë në Serie A përballë Interit. Mesfushori i talentuar shqiptar shfaqi gjithë kualitetin e tij në rrjetën kundër zikaltërve...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.