Tag: vitesh

Në Kategorinë e Parë pas 13 vitesh, Skënderbeu kthehet në “supermarket” për klubet e tjera

Matematikisht në Kategorinë e Parë, Skënderbeu ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm, ku pas 13 vitesh do të jetë larg elitës së...

Eintracht në finale pas 42 vitesh, vjen dhurata e parë për trajnerin

Eintracht Frankfurt eliminoi edhe West Ham, kundërshtar të cilin e mposhti në të dy ndeshjet gjysmëfinale të Europa League. Skuadra gjermane rikthehet të luajë...

VIDEO/ Festime spektakolare nga tifozët e Trabzonspor, fituan titullin pas 38 vitesh

Trabzonspori është rikthyer të fitojë titullin kampion në Turqi, pas plot 38 vitesh mungesë dhe tifozët e kanë festuar në një mënyrë vërtetë spektakolare,...

Inaugurimi i “Kukësi Arena”, Gjici: Kukësi bëhet me stadium pas 92 vitesh

Presidenti i nderit i klubit të Kukësit, Safet Gjici ka folur pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes Kukësi-Laçi, që është edhe takimi...

U nda me Leeds United pas katër vitesh, sirena turke për Marcelo Bielsën

Marcelo Bielsa ndërpreu bashkëpunimin me Leeds United ditën e diel. Rezultatet negative sollën fundin e aventurës së trajnerit argjentinas me ekipin e Premier League,...

Superkupa e Italisë me shtesë për herë të parë pas 6 vitesh. Ja çfarë ndodhi në 2016-ën

Inter-Juventus, finalja e Superkupës së Italisë ka shkuar me shtesë pasi 90 minutat janë mbyllur 1-1.McKennie (25′) dhe Lautaro Martinez (35′) kanë qenë autorët...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.