Tag: vjeç

“Në pension” 32 vjeç/ Dikur cilësohej talent unik, Dos Santos pa ekip prej një viti!

Giovani Dos Santos ishte vetëm 13 vjeç kur u fut në La Masia. Pesë vite më vonë debutoi me ekipin e dytë të Barcelonës,...

Ramadani: S’na mërzit kjo humbje, Imerin do e falja nëse do ishte 18 vjeç…

Egnatia pësoi nga një gol për pjesë dhe doli pa pikë nga transferta e vështirë kundër ekipit kryesues. Ekipi nga Rrogozhina luftoi në pjesën...

Buffon: Dua Botërorin e gjashtë, luaj deri 50 vjeç! Baste? Po, kam vendosur

44 vite mbi supe, por Gianluigi Buffon as që ka ndërmend të ndalet. Portieri italian zgjodhi të kthehej te Parma verën e kaluar, për...

Buffon: Do të luaj deri 50 vjeç, Dybala të heqë dorë nga diçka…

Gianluigi Buffon mbush sot 44 vjeç. Me këtë rast ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, ku fillimisht ka folur për veten: “Do...

Tragjike! Vetëm 52 vjeç, vëllai i Maradonës humb jetën një vit pas tij. Pësoi sulm në zemër

Hugo Maradona, vëllai i Diego Armando Maradona, vdiq sot, më 28 dhjetor, nga arresti kardiak. Vdekja ka ndodhur në orën 11:50 të ditës së...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.