Eurokrem Bajadera

spot_imgspot_img


Përbërësit:
300gr sheqer, 13 luge ujë, 500gr margarinë, 300gr biskota të bluara, 300gr lajthia të pjekura, 100+200gr çokollatë e zezë, 300gr çokollatë e bardhë.

Përgatitja:
Ujin dhe sheqerin e ziejme per 2-3 minuta,largojme nga zjarri dhe shtojme 250 gr margarin.

Perzijme derisa te shkrihet margarina.

Shtojme lajthite e bluara dhe biskotat e bluara dhe perzijme mire derisa te homogjenizohet masa.

Masen e ndjame dy ene veqmas.

Ne secilen shtojme cokollaten e bardhe te shkrire dhe perziejme dhe tjetres cokollatene zeze dhe perzijme.

Ne nje ene te thelle shtrijme se pari masen em biskotat dhe100gr cokollat e zeze,pastaj mase me biskotat dhe cokollaten e bardhe.

Ne fund shkrijme 200 gr cokollate me 5 luge vaj dhe shtrijme persiper si glazure.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu