Eurokrem në kushte shtëpie

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 g pluhur qumështi
  • 600 g sheqer
  • 1 sheqer vanilje
  • 1/2 l ujë
  • 200 g margarinë
  • 100 g çokollatë

Përgatitja:
Vendosni ujë në tenxhere të ziejë, shtoni sheqerin dhe sheqerin e vaniljes, dhe kur të vlojë, shtoni margarinë në kube. Përzieni në zierje për rreth 10 minuta, pastaj lëreni të ftohet. Shtoni qumështin pluhur në ujin e ftohur dhe barazoni mirë që të mos ketë gunga.

Shkrini çokollatën, ndajeni masën në dy pjesë dhe shtoni çokollatën në një.

Hidhni në kavanoza në mënyrë alternative.

Mbylleni dhe ruajeni në frigorifer deri në përdorim.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me pjeshka
Artikulli tjetërTortë me fruta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu