Ferdinand zbulon problemin më të madh të United dhe kërkon largimin e Solskjaer

spot_imgspot_img

Manchester United është në krizë.

Djajtë e Kuq kanë pësuar humbje të rënda kundër Leicester, Liverpool dhe Manchester City.

Humbje që e kanë larguar formacionin e Ole Gunnar Solskjaer nga lufta për titull.

Ish-mbrojtësi i United, Rio Ferdinand, nuk ka dyshime: duhet ndryshuar trajneri për të ringjallur skuadrën.

“Çdo javë shikoj skuadrën tonë dhe pyes veten se çfarë do të bëjmë taktikisht. Nuk shikoj asnjë filozofi ose identitet në mënyrën si luajmë. Kam qenë gjithmonë skeptik: a i ka Solskjaer cilësitë e duhura për të na shpallur kampionë?”, ka thënë Ferdinand në kanalin Youtube Vibe ëith Five.

“Nuk kam qenë i bindur, por shpresoja që t’ia dilte. Për atë që ka treguar skuadra në ëktë sezon, mendoj se tashmë ka ardhur momenti që Solskjaer të largohet”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu