File Pule me Spinaq

spot_imgspot_img

Përbërësit:
800gr fileto pule, 8 luge spinaq të zier, djathë, 1 vezë, pak miell.

Përgatitja:
Filet i prejmë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në në copën e mishit.

Në atë “xhep” qesim pak spinaq të zier dhe të kulluar dhe pak djath.

I mbyllim i qesim pak erëza të përziera,i rrotullojmë në miell,pastaj në ve dhe i fërgojmë në vaj deri sa të skuqen.

I servojmë me patate të ziera,pomfrit,oriz apo pire.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMusakë me Kërpudha
Artikulli tjetërQofte me Patate dhe Kaçkavall

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu