Fli Kosove-receta

spot_imgspot_img

Perbersit:

• 1 kg miell,

• 3-4 gota uje,

• kripe,

Për masen duhet:

• 200 gr gjalpe,

• 2 filxhana caji ajke,

• 3 luge vaj.

Pergatitja:

Në një enë hidhet miell, kripë, ujë i ftohtë dhe përzihen në një brumë të hollë si për petulla.

Në një enë tjetër shkrihet gjalpë, ajkë, vaj dhe qumësht, përzihet masa e krijuar derisa të gjithë përmbajtësit të jenë shkrirë në një masë të vetme, Lyhet tepsia me yndyrë dhe me një lugë merret brumi i hollë dhe hidhet nga cepi i tepsisë deri afër mesit dhe krijohen rradhë të cilat mbulojnë gjithë tepsinë.

Mesi i cili është bosh mbushet më rradhë paralele .( Gjithë sipërfaqja lyhet me masën e përgatitur dhe futet në furren e ngrohur. Kjo piqet për 3-5 minuta. Nxirret nga furra për të vazhduar me rendin tjetër.

Brumi i hollë tashmë hidhet në të njejtën mënyrë por midis dy rradhëve derisa të jetë mbuluar e gjithë tepsia. Përsëri lyhet me masën dhe piqet për 3-5 minuta. Kjo procedurë vazhdon derisa të mbushet tepsia.

Flia lihet të ftohet për 10 minuta dhe serviret me kos, djathë ose mjaltë.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite trekëndëshe
Artikulli tjetërËmbëlsirë pa sheqer

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu