General Motors sjell Hummerin e parë elektrik dhe ka 1 mijë kuaj fuqi

spot_imgspot_img

Pick-up elektrik i General Motors ka 1000 kuaj fuqi dhe kushton 110,000 dollarë.

Prodhuesi amerikan i automjeteve General Motors ka filluar dërgimin e kamionçinave të para të elektrizuar Hummer, raporton The Verge.

Automjetet e para u larguan nga uzina GM në Detroit të premten.

Hummer EV Edition 1, i cili vitin e kaluar u prezantua, është automjeti i parë elektrike në rangun e General Motors.

Ai ka një fuqi dalëse prej 1000 kuaj fuqi dhe duhet të jetë në gjendje të përshpejtojë nga 0 në 100 në 3 sekonda. GM specifikon rrezen e kamionit elektrik në 530 kilometra.

Thuhet se makin është në dispozicion për 110,000 dollarë e lart.

Rrotat e përparme dhe të pasme rrotullohen në të njëjtin kënd, gjë që lejon Hummer të lëvizë diagonalisht. 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu