Genoa-Milan, formacionet zyrtare: një debutim nga minuta e parë dhe një rikthim te kuqezinjtë

spot_imgspot_img

Milan do të kërkojë të kthehet te fitorja në kampionat pas dy humbjeve radhazi të pësuara në dy ndeshjet e fundit.

Kuqezinjtë do të luajnë mbrëmjen e sotme në fushën e Genoa-s së Shevchenko-s, i cili është në kërkim të fitores së parë në drejtim të kuqebluve.

Debutim nga minuta e parë për Messias te Milan dhe kthehet në formacion titullar Tomori. Do ta nisë nga stoli ndeshjen Leao.

Formacionet zyrtare

GENOA (3-5-2): Sirigu; Vazquez, Vanheusden, Masiello; Ghiglione, Rovella, Sturaro, Badelj, Cambiaso; Ekuban, Bianchi.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Kjaer, Tomori, Théo Hernandez; Tonali, Kessie; Brahim Diaz, Messias, Krunic; Ibrahimovic.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu