Gjel Deti i mbushur me Mollë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1.5 kg gjel deti (i tërë)
1 kg mollë e kuqe
1 kokërr qepë (e mesme)
1 tufë majdanoz
150 gr gjalpë
30 gr sheqer kallami
2 lugë mustardë
3 gr arrëmyshk
5 gr kripë
3 gr piper i zi
3 gr spec i kuq
2 tasa lëng pule
45 gr miell
15 ml uthull molle
125 ml qumësht (me përqindje të ulët yndyre)


Përgatitja:

Pastroni me kujdes gjelin dhe digjini mbi zjarr mbetjet e puplave, lajeni më ujë të rrjedhshëm dhe thajeni me letër kuzhine.

Lidhjani këmbët me spango në mënyrë që gjeli të mos hapet gjatë pjekjes.

Mbusheni me mollën e ndarë më katërsh, qepën e grimcuar dhe majdanozin.

Duke filluar nga qafa, largojani lëkurën nga mishi duke i futur gishtat me kujdes mes saj dhe mishit por duke u kujdesur që të mos e prishni.

Bashkoni gjalpin, sheqerin, mustardën dhe arrënmoskat dhe përziejini në një tas porcelani. Me këtë përbërje lyeni gjelin nga brenda lëkurës që e keni larguar nga mishi dhe në brendësi të tij.

Jepini shije me një lugë kripë, piperin e zi dhe specin e kuq dhe vëreni në një tavë.

Hidhni 2 tasa me lëng pule, 1 tas me ujë dhe futeni në furrë të parangrohur me 180 °C për 3 orë, duke shtuar herë pas here lëng pule për të parandaluar tharjen e mishit.

Në fund të pjekjes, hiqeni nga furra dhe lëreni të pushojë 10 min. Pas kësaj hiqjani lëkurën.

Vëreni në pjatancë dhe mbajeni ngrohtë (me një kapak). Lëngun e mbetur filtroheni më mënyrë që të shmangni yndyrën e tepërt.

Bashkoni dy lugë yndyrë me miell në një tigan të mesëm dhe përziejini në zjarr të ulët derisa të keni përftuar një masë kremoze.

Bashkojeni me lëngun e mishit që kulluat, uthullën dhe qumështin dhe lërini të ziejnë të mbuluar me kapak për 3 min. duke e përzier.

Hidhini piper dhe kripë dhe hidhjani përsipër gjelit pasi ta keni vënë në tryezë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me perime pranverore
Artikulli tjetërSupën me kos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu