Gjellë me Mish dhe Lakra

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg laker te fresket, 500 gr mish, 1 karrotë, 1 qepë, melmesa (krip,piper i kuq,piper i zi,gjethe dafine), 1 domate, 50 ml salcë domatesh, 100 ml vaj.

Përgatitja:
Grijme qepen, shtojme vajin dhe fergojme derisa qepa te filloje te zbutet.

Shtojme mishin e prere ne copeza me te medha dhe fergojem derisa qepa te zbutet teresisht dhe mishi te nderroje ngjyren.

Pastaj shtojme melmesat si krip, piper te zi, piper te kuq, gjethet e dafines, vegeten dhe lakren e grire jo shume imet.

Pastaj shtojme dhe 2-3 gota uje dhe vazhdojme me zierjen per 2-3 ore.

Pas 1 ore zierje, shtojme domaten e grire ne copeza dhe salcen e domates, karroten e grire ne rrathe dhe perzijme.

Vazhdojme me zierjen duke kontrolluar sasine e lengut-ujit, pra uje shtojme varesisht sa deshirojme te gjella te jete e trashe apo e holle.

Krejt esenca e nje gjelle te shishme me mish e laker eshte tek procesi i zierjes, sa me ngadale te zihet aq me e shishme do te behet.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMusakë me Oriz e Patate
Artikulli tjetërMish dhe Pire në Furrë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu