Gjyshja na tregon recetën e saj sekrete të biskotave të mëngjezit

spot_imgspot_img

Receta që Clara na tregon më poshtë quhet “Mëngjesi i Depresionit te madh”. Përbërësit e saj të zgjedhur? Sheqeri, mielli dhe vezët, të gjitha keto i kujtojne ditët e saj të fëmijërisë. Më poshtë janë të gjitha përbërësit që ju nevojiten

Perbersit:
3/4 tas sheqer
3 vezë
3 filxhan caji miell

Pergatitja:
Rrahim vezet vec dhe me pas i shtojme sheqerin. Vazhdojme i rrahim deri sa te tretet sheqeri e me pas i shtojme miellin deri sa te mos ngjisin ne duar kur ta besh formen e biskotes. I pjekim ne 200 grade derisa te behenkafe ne siperfaqe.

Ju befshin mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu