Gurabia me dy ngjyra

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2.5 gota miell
  • 125 gr margarinë
  • 1/2 filxhan sheqer pluhur
  • 1/2 filxhan niseshte misri
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1 pako vanillje
  • 1/2 filxhan vaj ulliri
  • 1 vezë
  • 1 lugë gjelle kakao
  • 2 lugë pika çokollate

Përgatitja:

Vendoseni furrën në 165 gradë.

Shosh miellin në një enë

Shtoni të gjithë përbërësit, përveç kakaos dhe pikave të çokollatës.

Përzieni brumin në një konsistencë homogjene.

Ndani brumin  dhe vazhdoni të gatuajeni duke shtuar kakao në njërin brumë.

hedhni lajthi në të dy brumat.

Ngjitni copat e vogla të brumit me brumin me  kakao dhe vendosni çokollatë në mes.

Vendoseni në një fletë pjekje me letër ëmbëlsire, dhe piqni për rreth 15 minuta.

Shërbyer pasi të keni pushuar në raftin e telit pas gatimit.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole pa pjekje për 10 minuta
Artikulli tjetërTortë me oreo

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu