Gurabia me krem të butë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

Për kremin:

  • 2 pako krem  pluhur
  • 1 gotë çaji qumësht i ftohtë

Për brumë:

  • 5 lugë gjalpë
  • 1 vezë
  • 3/4 filxhan sheqer pluhur
  • 180 gram çokollatë
  • 1/2 filxhan qumësht
  • 1 lugë çaji  vanilje
  • 3/4 filxhan kakao
  • 2.5 gota miell

Përgatitja:

Pritini çokollatën  në copa të vogla, shkrini në avull .

Vendosni gjalpin që keni mbajtur në temperaturën e dhomës në enën e përzierjes. Me shtimin e sheqerit pluhur, përzieni shpejtë derisa kokrrat e sheqerit të treten plotësisht.

Shtoni qumështin dhe vezën dhe vazhdoni të përzieni. pastaj shtoni vanilljen e çokollatën e shkrirë

Shtoni miellin e  dhe kakaon. Ziejeni përzierjen e brumit derisa të merrni një brumë që nuk ngjitet.

Merrni brumin hapeni atë në mënyrë që të mos jetë shumë i trashë me ndihmën e një ruli Pritini një numër të barabartë brumësh gurabie me një gotë të rrumbullakët .

Vendoseni gurabiet në tepsi me letër dhe piqni në furrë të parangrohur 170 gradë për 15-20 minuta.

Për kremin; Shtoni qumështin e ftohtë,dhe kremin pluhur, rrini deri sa të formoni një krem të dendur dhe futeni në frigorifer.

Përgatitni biskotat në formën e një sanduiçi me shtimin e kremës në mes të tyre, lini të pushojnë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQumësht me oriz
Artikulli tjetërKek i butë me lajthi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu