Gurabie me 2 ngjyra

spot_imgspot_img

Perberesit:
2 veze
1 gote uji me sheqer
1 gote uji me kos
500 g miell
1lug kafeje sode buke
3 lug gjelle gjalp te shkrire

Pergatitja:

Rrahim vezet ne mikser dhe i shtojme sheqerin.

Pasi sheqeri te jete tretur i shtojme kosin dhe perziejme mire

Pastaj i shtojme gjalpin e tretur

Me ndihmen e sites shtojme aty edhe miellin+sode buke. Perziejme keto mire me luge dhe kur te filloj te mblidhet brumi e punojme me duar.

Pudrosim tavolinen dhe e veme brumin aty duke e punuar edhe nje here

Brumin e ndajme me dy pje, ku njeren e bejme me kakao pluhur.

Hapim dy pete ne forme drejtkendshesi dhe i veme kafen siper te bardhes.

Pastaj formojme rolene.Presim ne feta rolene dhe dalin format e gurabieve.piqen per 4 min ne 220 grade.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakShkopa të ëmbël
Artikulli tjetërKek me molla dhe arra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu