Gurabija dy ngjyrëshe

spot_imgspot_img

Perbersit:

200 gr gjalpë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë sheqer pluhur
1 vezë
1 vanilje
miell.

Pergatitja:

I derdhim të gjithë përbërësit në një enë dhe i përziejmë.

Brumin e ndajmë në dy pjesë, njërës pjesë ia shtoni kakaon dhe e përziejmë.

Gurabijave ia japim formën dhe i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

Për përmbi, e shkrimë çokollatën dhe gurabijat pas pjekjës i zhytim në çokollatë të shkrirë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTrilece
Artikulli tjetërKek me susam

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu