Gurabija kavalla

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 gotë miell
1 gotë badema
1 margarin
1 gotë sheqer pluhur
gjysmë gote të çajit vaj vegjetal
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
miell
PËRMBI
sheqer pluhur.

Pergatitja:

1 gotë miell dhe bademat i vendosni në një tigan, tiganin e vendosni në zjarr mesatar.

E përzieni mirë miellin dhe derisa fillon ti ndrohër ngjyra e përzieni miellin, pastaj e largoni nga zjarri dhe e lëni anash të ftohet.

Pas ftohjës ia shtoni përbërësit e tjerë me rend dhe i përzieni.

Brumin e përfituar të gurabijave e hapni me ndihmë të t’holluesit, ia japni formën e gjysëm hanës gurabijave.

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

Gurabijat pas pjekjës i zhytëni në sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota me çokollatë
Artikulli tjetërÇoko tortë me arra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu