Gurabija me Birrë

spot_imgspot_img

Perberesit:
2 gota t’ujit birre,
1 gote vaj,
1 pecive,
miell.

Pergatitja:
Miell deri te trashet brumi dhe behet per tu shtri dhe pritet me gote ne form te rrumbullaket dhe me pas lyhen ne mes me xhem cfaredo, dhe palohen ne form te gjysem henes.
I pjekim ne 250 grade per 20 minuta.
Ne fund, pas qe jane pjekur i dekorojme me sheqer pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPide me Ajkë
Artikulli tjetërKroasan Francez

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu