Gurabija me çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

100 gr gjalpë ose margarinë

1 gotë të çajit sheqer pluhur

gjysmë gote të çajit vaj vegjetal

1 vezë

1 gotë të çajit nisheste

1 vanilje

3 gota miell

PËRMBI

çokollatë

arra

Pergatitja:

Margarinën e shkrimë pastaj e vendosim në një enë dhe ia shtojmë vajin vegjetal, sheqer pluhurin, vezën, nishestën, vaniljën dhe e tundim glazurën.

Dalë nga dalë ia shtojmë miellin dhe e përziejmë rreth 5 minuta e gjithë brumin.

Brumin e ndajmë në pjesë të vogla, gurabijave ia japim formën duke i shtypur përmbi.

Gurabijat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 20 minuta.

Gurabijave pas pjekjës ia vendosni një copë të çokollatës dhe lajthisë.

 

Ju bëftë mirë!

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSimite shtëpie me gjalpë
Artikulli tjetërPalapeta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu