Gurabija me kakao dhe nisheste

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr margarinë
1 vezë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
3 lugë kakao
miell

Pergatitja:
Në një enë të thellë i derdhni vajërat, vezën, sheqer pluhurin, pluhur pjekjën, kakaon dhe miellin.

E përzieni e gjithë glazurën derisa të përfitoni një brumë të butë.

Pastaj merrni nga kjo glazurë dhe formoni gurabija, duke ia japur formën tuaj të dëshiruar.

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius rreth 25-30 minuta.

Pas pjekjës së gurabijave ato i lyeni me nisheste dhe sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu