Gurabija me kakao

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr gjalpë ose margarinë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë sheqer pluhur
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
1 sheqer vanilje
1 vezë
2 lugë kakao
miell aq sa e shihni të arsyeshme
PËRMBI
sheqer pluhur.

Pergatitja:

Përveç miellit të gjithë përbërësit e tjerë i derdhni në një enë të thellë.

E përzieni e gjithë glazurën, pastaj ia shtoni miellin dhe filloni ta përfitoni një brumë.

Brumin e ngjeshëni dhe e vendosni në frigorifer për pritje rreth 30 minuta.

Pas pritjës së nevojshme, nga brumi filloni të ndani copa të vogla dhe ia japni formën e rrumbullakët.

Gurabijat e formuara i vendosni në letrën e pjekjës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 160 gradë celsius për rreth 20 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija me rrush të thatë
Artikulli tjetërKrelan me duqa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu