Gurabija me lajthi

spot_imgspot_img

Perbersit:

200 gr gjalpë
4 lugë të gjellës vaj vegjetal
1 vezë
1 lugë kripë
2 lugë Uthëll
3 lugë sheqer pluhur
1 Pluhur pjekje
miell
1 lugë të çajit lajthia
susam.

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit përveç lajthis i derdhni në një enë të thellë.

Miellin ia shtoni me kujdes, së fundmi lajthitë dhe e ngjëshëni brumin.

Nga brumi nddani copa të vogla, ia japni formën dhe përmbi i lyeni me susam.

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celisus derisa të pjekën.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me mak
Artikulli tjetërBiskota të mbushura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu