Gurabija me limon dhe vanilje

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr gjalpë
1 gotë sheqer pluhur
3 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 lugë limon nerende
1 vezë
½ lugë të çajit kripë
1,5 vanilje.

Pergatitja:

Gjalpin shkrine në temperaturë të ultë, pastaj e derdhni në një enë së bashku me vezët.

E përzieni mirë pastaj ia shtoni vezën, lëvoren e limonit, vaniljën, pluhur pjekjën, kripën dhe miellin.

Glazurën të tërën e përzieni rreth 6-7 minuta derisa te përfitoni një masë homogjene.

Pastaj e vendosim në një letër strenç dhe e vendosim në frigorifer për 1 orë.

Pas pritjës së nevojshme, filloni të ndani copa nga brumi duke ia japur formën e rrumbullakët.

Gurabijat e formuara i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 8-10 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite e shpejtë me mollë
Artikulli tjetërTortë ‘’Havana’’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu