Gurabija me majdanoz dhe kripë

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 vezë
150 gr margarinë
1,5 lugë të çajit kripë
3 lugë Krem
majdanoz
3 lugë kaçkavall
miell
PËRMBI
te kuq te vezes.

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit për gurabija i derdhni në një pjatë thellë.

Në tryezë e hedhni pak miell dhe filloni ta hapni brumin.

Me ndihmë të kallëpëve ia japni formën gurabijat, i lyeni me të kuqët e vezës.

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogace ne forme trendafili
Artikulli tjetërKatmer me tahin

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu