Gurabija me Mjaltë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250gr margarinë, 150gr mjalte, 1 vezë, 500gr miell, 1/2 lugë sheqer.

Përgatitja:
Ne nje ene perziejme margarine e zbutur, mjaltin, vezen e rrahur, sheqerin dhe miellin.

Perziejme te gjithe perbersit derisa te behet nje mase kompakte e brumit qe nuk ngjitet ne duar.

Nga masa e brumit formojme toptha te vegjel, te cilet i shtypim pak ne mes duke bere nje vrime.

Topthat i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe pjekim ne 180 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMini Rollada me Banane
Artikulli tjetërTortë me Mollë dhe Mak

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu