Gurabija me rrushë të thatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 250 gr margarin
  • 1 vezë
  • gjysmë lëng limoni
  • 1 Pluhur pjekje
  • 1 gotë të çajit sheqer pluhur
  • 1 gotë rrush i thatë
  • 1 gotë të çajit lajthia
  • miell.

Përgatitja:
E shkrini margarinën, pas shkrierjës e vendosni në një enë të thellë.
Ia shtoni vezën, sheqerin, lëngun e limonit, pluhur pjekjën dhe së fundmi miellin.
Pasi ta përzieni mirë brumin, ia shtoni rrushin e thatë, lajthitë dhe e përzieni.
Nga brumi ndani copa të vogla, i preni dhe ia japni formën katrore, secilën gurabijë e shtypëni me pirun.
Gurabijat i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu