Gurabija me tre përbërës

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 gotë vaj vegjetal
1 shllag krem
2,5 gota miell.

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni mirë.

Brumin e përfituar e ndani në 3 pjesë, secilës pjesë mund tia shtoni përbërësit tuaj të dëshiruar.

Gurabijave ia japni formën e rrumbullakët dhe i rëndisni në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Pas pjekjës gjysmë çokollate e shkrini dhe ia vendosni përmbi së bashku me një copë të lajthisë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelan me duqa
Artikulli tjetërPetulla kungulleshë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu