Gurabija në formë kërpudhe

spot_imgspot_img

Perbersit:
250 gr margarin
2 vezë
1 gotë sheqer pluhur
2 gota nisheste gruri
1,5 gota të çajit miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
2 lugë kakao.

Pergatitja:
Margarinën e shkrini në temperaturë të dhomës, ia shtoni sheqer pluhurin dhe vezët.

E përzieni me mikser rreth 3-4 minuta duke mos e ndalur, pastaj ia shtoni nisheste misrin, pluhur pjekjën dhe vaniljën.

Së fundmi ia shtoni miellin dhe e vazhdoni përzierjën, filloni ta ngjesheni brumin.

Nga brumi ndani copa të vogla dhe ia japni formën e rrumbullakët, në një kapak vendosni pak kakao dhe secilës gurabijë ia vendosni përmbi.

Pasi të jenë të formuara gurabijat në formë kërpudhe, i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë me speca
Artikulli tjetërSimit me djathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu