Gurabija të miellit – Receta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

150 gr gjalpë e shkrirë ose margarinë
gjysme gote vaj vegjetal
1 gote te cajit sheqer pluhur
1 gote te cajit nisheste
1 vanilje
gjysme gote Pluhur pjekje
4-5 gota miell.

Pergatitja:
Në enë të thellë e vendosim gjalpin, margarinën dhe sheqer pluhurin, i përziejmë deri sa të arrijmë të fitojmë një krem.
Pastaj ia shtojmë nishesten, vaniljen, pluhur pjekjen dhe gradualisht miellin.
Ia japim formën tonë të dëshiruar. Në temperaturë 160 gradë celsius për 15 minuta e bëjmë pjekjen deri sa të skuqen.
Përmbi i hedhim sheqer pluhurin.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu