Gurabije me gjalpë

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr gjalpë

75 gr sheqer pluhur

Arra të shypura

miell sa duhet

Pergatitja:

Rrihet në një tas gjalpi i zbutur bashkë me sheqerin derisa të bëhen si krem i bardhë.

Shtohet mielli pak e nga pak dhe punohet bashkë derisa të bëhet një brumë që të mos ngjitet në dorë.

Në fund shtohen arrat e shtypura, përzihen, hapet petë dhe pritet në forma të ndryshme.

Kurabiet vendosen në tavë, mbi letrën e pjekjes, futen në furrën e ngrohur më parë në 175 gradë dhe piqen për 10 minuta.

Sapo nxirren nga furra hidhen në një pjatë me sheqer pluhur, lyhen me të dhe lihen të ftohen.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPetanik me pule
Artikulli tjetërPogaçe me miell misri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu