Gurabije

spot_imgspot_img
Përbërësit:
  • 200 gr miell i tipit 00
  • 60 gr niseshte
  • pak kripë
  • 230 gr gjalpë
  • 150 gr miell (dhe niseshte së bashku)
  • pak sheqer pluhur
Përgatitja:
Në një enë kombinoni të gjithë përbërësit përveç sheqerit pluhur. Trazojini mirë me dorë. Më pas e mbështillni me një letër kuzhine dhe e vendosni në frigorifer për 1-2 orë.
Merrni një tavë dhe e lyeni me gjalpë. Sipër vendosni gurabijet, me një distancë nga njëra-tjetra. Vendosini në furrë për 10-15 minuta.
Në fund i shërbeni në një pjatë dhe sipër i shtoni sheqer pluhur. Gurabijet janë gati!
Ju befte mir!

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë misri me Sallam
Artikulli tjetërByrek shtëpie

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu