Hallka me sherbet

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë,
  • 1 gotë çaji qumësht,
  • 1 gotë çaji jogurt,
  • 1 gotë çaji vaj vegjetal,
  • 2 gota grizë,
  • 2 gota miell,
  • gjysmë Pluhur pjekje.

Për shërbet:

  • 3,5 gota sheqer,
  • 3 gota ujë,
  • 1 lugë lëng limoni.

Hapat:

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni.

Pas përzierjës së nevojshem e gjithë glazurën e vendosni në torbë të shtryedhjës.

E shtyrdhëni torbën dhe glazurën e vendosni në tigan, duke ia japur formë të hallkës.

Hallkën e fërgoni në të dy anët dhe pas fërgimit hallkat i zhytëni në sherbet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKube çokollate me banane
Artikulli tjetërHallve me vezë dhe kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu