Hallve e ngrohtë në furrë

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr hallve me tahin
4/5 pika lëng limoni
5/6 lugë qumësht.

Pergatitja:

Hallvën e shtypëni, pas shtypjës ia derdhni qumështin dhe lëngun e limonit.

Glazurën e përziejmë pas përzierjës e vendosim në një tavë.

Tavën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius rreth 10 minuta.

Pas 10 minuta pjekje e preni në copa të vogla dhe e shërbeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija të lëngshme
Artikulli tjetërCupcake me çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu