Hallve me arra

spot_imgspot_img

Perbersit:

2 gota miell
100 gr gjalpë
100 gr vaj vegjetal
1 gotë arra
PËR SHERBET
1 gotë sheqer
1 gotë ujë.

Pergatitja:

Sheqerin dhe ujin e vendosim në një tenxhere për vlim, pas vluarjës e largojmë e lëmë të ftohet.

Gjalpin e shkrimë në një tenxhere pastaj ia shtojmë vajin vegjetal.

Pas saj ia shtojmë miellin dhe e përziejmë glazurën pa ndalur rreth 20 minuta, derisa fillon ti ndrojë ngjyra.

Pas fërgimit të mjaftueshëm ia derdhim sherbetin e ftohur, e përziejmë mirë me lugë hallvën dhe ia shtojmë arrat.

E lëmë rreth 3-4 minuta në pritje hallvën pastaj e vendosim në kallëpa ose më lugë ia japim formën.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota me gjalpë dhe bajame
Artikulli tjetërPrinces krofne

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu