Hallvë

spot_imgspot_img
Përbërësit
  • 100 gr gjalpë
  • gjysmë gote vaj
  • 2 gota miell
  • 2 gota sheqer
  • 2,5 gota qumësht
Përgatitja:
Në tenxhere hedhim vajin dhe gjalpin, pastaj  shtojmë miellin dhe rreth 20-25 minuta e përziejmë vazhdimisht derisa mielli të marrë ngjyrë kafe.
Në një enë tjetër hedhim sheqerin dhe qumështin, e përziejmë derisa të shkrihet sheqeri,  këtë përzierje e hedhim tek tenxherja me avash.
Pasi të derdhim sherbetin tek mielli, tenxherën e largojmë nga zjarri.
Ju bëftë mirë!

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabie me lajthi
Artikulli tjetërBakllava e thatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu