Holanda në Botëror, Haaland mbetet jashtë! Ja cilat ekipe shkojë në playoff

spot_imgspot_img

Mbyllen kualifikueset e Botërorit 2022 në Katar me verdiktet e fundit. Holanda, falë fitores 2-0 të arritur sonte ndaj Norvegjisë me golat e Bergëijn dhe Depay kualifikohet në Katar direkt, ndërsa vendi i dytë do t’i përkasë Turqisë, që mundi Malin e Zi sonte.

Jashtë Botërorit Norvegjia dhe sidomos Haaland, që do të mungojë në Katar (sonte nuk luajti sepse i dëmtuar)

Kalojnë në playoff edhe Ukraina, Çekia (nga Nations League) dhe Uellsi, që me barazimin e arritur ndaj Belgjikës ka siguruar një shans për të shkuar në Botëror.

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu